Ar Jums patinka šis receptukų tinklaraštis?

2020 m. gegužės 10 d., sekmadienis

Karamelė su kava

Laaabai skani. Manau, kad ideali būtų tiek prie blynų/košių/ledų, tiek kaip įdaras pyragams, tortams ar sausainiams.
Reikės:
100ml vandens;
200g cukraus
2a.š. tirpios kavos;
200ml riebios grietinėlės.

Cukrų pilame į puodą, supilame šiltą vandenį. Pastatome ant viryklės ir maišant laukiame kol užvirs. Svarbiausia išmaišyti cukrų, kad jis visiškai ištirptų, nes kai masė užvirs, maišyti jau nebegalima. Jeigu matote, kad masė beveik užvirė, o cukrus neištirpo, nukelkite puodą nuo ugnies ir maišykite cukrų, kol jis ištirps, tada vėl uždėkite kaitintis. Kai cukrus ištirpsta, masė užverda, tada negalima maišyti. Paliekate burbuliuotis šį sirupą ant ugnies apie 7-8min, kol spalva pradės keistis į geltoną. (Kol sirupas verda, į grietinėlę dėkite tirpią kavą ir palikite kuomet jai ateis laikas)
Sirupas pradžioje taps švelniai gelsva, po to gintarine spalva. Neperlaikykite, nes sirupas labai greitai sudegs. Vos masė taps švelniai gelsva, dar pakaitinkite kokia 10-15s ir nukėlus nuo ugnies, lėtai pilkite grietinėlę su kava. Aš pradžiai dėjau šaukštą grietinėlės, masė suputojo, gerai išmaišiau, tada dar šaukštą grietinėlės, ir taip palengva visą supyliau. Geriausia, kad grietinėlė būtų kambario temperatūros, nes jeigu ji bus žymiai šaltesnė už sirupą, cukraus masę sutrauks į gumuliuką. Jeigu taip atsitiko - nieko baisaus, visą masę kaitinkite kol tas gumuliukas ištirps (ir nuolat maišykite).
Supylus visą grietinėlę pakaitiname pora minučių (aš užviriau) ir tuomet viskas. Išjungiame viryklę, atvėsiname ir supilame į indelį, kuriame laikysime.
Labai skani, kvapni, turinti lengvą kavos kvapą ir aromatą karamelė.

(P.S. antroje foto matosi, kiek karamelė sutirštėjo. Gavosi tokia tarsi nutela konsistencija).
Tai pat sekančiame įraše aprašysiu ir citrininę karamelę - tiems, kam norisi rūgštelės.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą