Ar Jums patinka šis receptukų tinklaraštis?

2020 m. gegužės 16 d., šeštadienis

Šonkauliukai marinuoti su airanu


Receptas gimęs tada, kai reikėjo sugalvoti kur sunaudoti pradarytą indelį airano gėrimo. Gerti jau niekas nebenorėjo, tad pagalvojau, o kodėl gi nepamarinavus su juo mėsos?

Reikės:
0,5 kg kiaulienos šonkauliukų;
apie 200ml airano;
šaukštelis prieskonių su juodųjų serbentų sultimis (pridedu foto);
žiupsnelis ciberžolės.

Šonkauliukus supjausčiau ir sudėjau visus produktus į dubenį su jais. Gerai ištryniau mėsą ir palikau porai valandų marinuotis. Aišku, galima ir ilgiau, kokią pusę paros ar net parą :-)
Tuomet sudėjau šonkauliukus į kepimo indą ir kepiau orkaitėje apie 25-30min 180C kol gražiai apskrus.

Skanaus.

Mėsytė gavosi minkšta, tiesiog tirpstanti burnoje.

Varškiniai pyragėliai

Labai lengvai ir greitai pagaminami.

Reikės:
180g varškės;
200g miltų;
90g sviesto;
žiupsnelis ciberžolės;
1 kiaušinis;
1 a.š. kepimo miltelių;
vanilinio cukraus;
keletas juodųjų serbentų uogų;
pasirinktinai sausainukų viršui: lukštentos saulėgrąžos ir cukrus;
Įvairūs trupinti šokoladiniai saldainiai (aš dėjau dražė su žemės riešutais).

Sviestą išlydome ir sumaišome su kiaušiniu, ciberžole, varške, vaniliniu cukrumi. Gerai išmaišome. Dedame kepimo miltelius ir 100g miltų. Gerai išmaišome. Tuomet sudedame likusius mltus ir išminkome tešlą. tešla turi nelipti prie rankų, bet ir nebūti kieta. Ji gaunasi tokia minkštutė, nelimpanti prie rankų.
Iš tešlos padarome rutuliukus (aš dariau kiekvieną po 30g).
Į atskirą indelį supilame viršui skirtus produktus: su mėsos plaktukus, maišelyje suskaldžiau saują dražė su riešutais, kol gavosi stambūs trupiniai.
Dar atskirame inde sumaišiau saulėgrąžas su cukrumi. Maždaug trys saukštai saulėgrąžų ir šaukštas melasos cukraus.

Taigi, iš tešlos formuojame rutuliukus, juos suplojame į blynelį ir tada dedame į pabarstukus pasirinktinai - arba į saulėgrąžų mišinį arba dražė. Išdėliojame kepimo skardoje (ištiestoje kepimo popieriumi), į kiekvieną sausainuką išspaudžiame po vieną arba keletą juodųjų serbentų uogų ir kepame apie 15min 180C.

O jau kaip kvepėjo kepdami... :-)

Sausainiai su varške ir juodaisiais serbentais

Dar vieni sausainiai iš varškinės tešlos.

Reikės:
25g trintų juodųjų serbentų;
300g varškės;
1 kiaušinis;
100g sviesto;
1 a.š. kepimo miltelių;
50g jogurto (arba grietinės);
apie 350g miltų.

Pabarsymui: cukraus, aguonų, karamelės (arba kondensuoto pieno).

Taigi, gaminame tešlą. Išlydome sviestą, sumaišome jį su varške, trintais serbentais, jogurtu (arba grietine), kiaušiniu. Dedame kepimo miltelius, 100g miltų ir išmaišome. Tuomet dedame dar 100g miltų, išmaišome. Dedame dar 100g, išmaišome, pradedame minkyti. Jegu tešla dar lipni, dedame dar šiek tiek miltų. Aš sudėjau 350g miltų. Tešla gaunasi vos lipni.
Stalą patepame aliejumi (kad neliptų tešla) ir iškočiojame apie pusės cm storio lakštą. Viršų pabarstome cukrumi, aguonomis ir šiek tiek pašlakstome karamele (namų gamybos, naudojau apelsininę) arba kondensuotu pienu. Supjaustome trikampėliais. Sudedame trikampėlius į kepimo skardą ir kepame apie 15 min 180C.

Skanaus.

2020 m. gegužės 13 d., trečiadienis

Grietinėlės keksiukai

Reikėjo sunaudoti grietinėlę. Narš
iau po internetą ieškodama kokių nors kepinių su grietinėle. Manau, kad radau tikrai vykusį receptą, ji pamodifikavau pagal save ir vuolia. Keksiukai gardžiai kvepia namuose.

Reikės:
2 obuoliai;
300ml grietinėlės (riebios, plakamosios);
200g miltų;
1 a.š. kepimo miltelių;
3 kiaušiniai;
vanilinio cukraus;
20g cukraus;
jeigu norisi pasaldinimo, dėkite kokį nors įdarą - karamelės, saldainį, šokolado gabaliukų, razinų).

Grietinėlę išplakiau iki standumo. Dėjau cukrų, vanilę, mušiau kiaušinius ir gerai išplakiau. Tuomet sudėjau miltus - pradžioj 100g ir kepimo miltelius, tada gerai išmaišiau, ir tuomet supyliau likusius 100g. Gerai išmaišius tešla gaunasi grietinės tirštumo.

Nuluptus obuolius supjaustome skiltelėmis. Dedame obuolių gabaliukus į tešlą, išmaišome. Tai pat į tešlą dedame ir kitus paskaninimus (pasirinktinai ką dėsite). Išmaišome. Į keksiukų formeles pilame tešlą ir kepame apie 15min 180C.

2020 m. gegužės 12 d., antradienis

Mini picos

Vakarienei ar pietums į darbą. Kai norisi greitai ir skaniai. Sekantį kartą bandysiu aliejaus mažinti per pusę ir vietoj jo pilti vandenį. Norisi liesesnės tešlos (nors kas dėl kalorijų nesuka galvos, tai ši tešla gavosi tikrai nuostabi).
Reikės:
05 st aliejaus;
0,5st verdančio vandens;
žiupsnelis druskos;
žiupsnelis cukraus (arba nedėkite visai, priklausomai ar norite saldumo tešloje ar ne);
2st miltų (gali prireikti iki 2,5st miltų);
žiupsnelis ciberžolės;
1a.š. kepimo miltelių.

Tešla labai paprasta ir greitai pagaminama: į dubenį pilame aliejų, verdantį vandenį, cukrų, druską, ciberžolę. Išmaišome. Tada supilame stiklinę miltų, kepimo miltelius ir gerai išmaišome. Tuomet supilame antrą stiklinę miltų ir išminkome. Jeigu tešla skystoka, pilame dar truputį miltų. Nors šiaip tešla gaunasi labai smagi - nelimpanti nei prie rankų, nei prie stalo, lengva kočioti.

Tešlos receptas rastas facebook'o receptų grupėje. Gaila, neužsižymėjau kas pasidalino tešlos receptu, tačiau šios tešlos autorei - ačiū :-)

Na, o įdarą dariau šį kartą tokį:
sutarkavau dešros, sūrio, dėjau šaukštą majonezo, mušiau kiaušinį ir gerai išmaišiau.

Įdarą dėjau ant iškočioto tešlos lakšto, supjausčiau stačiakampiais ir perkėliau į kepimo skardą ištiestą kepimo popieriumi. Kepiau apie 10-15min 180C, kol gražiai apskrudo.

2020 m. gegužės 10 d., sekmadienis

Saldžiųjų bulvių apkepėlė

Reikės:
apie 1kg saldžiųjų bulvių (pas mane buvo apie 900g)
prieskonių (druskos, rozmarino, baziliko);
2v.š. aliejaus;
riebios grietinėlės.

Bulves gerai nuplauname ir plonai nuskutame (arba galima odelę nutrinti su šveistuku ir po to nupjaustyti bulvių "akis");
Bulves supjaustome riekelėmis, apie pusės cm storio. Atskirai sumaišome aliejų, šaukštą grietinėlės, prieskonius ir užpilame ant bulvių. Gerai išmaišome ir išdėliojame bulves kepimo skardoje. Kepame apie 20min. Tuomet supilame likusią grietinėlę ir dar paliekame kepti 5min.
Grietinėlė sutirštėja, ir gaunasi pasakiškai skanus apkepas. Valgyti galima tiek vieną kaip savarankišką patiekalą, tiek kaip garnyrą prie kitų patiekalų.


Vištiena kepta ant grotelių su garstyčiomis ir prieskoniais su juodųjų serbentų sultimis

Vištiena gavosi labai skani, minkšta. Marinatas lengvai pagaminamas, mėsą galima palikti marinuotis, kad ir per naktį (spėju, taip daug geriau), tačiau aš šį kartą turėjau ekstra susiruošti, tad skoniui išgauti pakako ir keturių marinavimosi valandų.

Reikės:
1kg vištienos blauzdelių;
2a.š. garstyčių (grūdėtų);
2a.š. majonezo;
žiupsnelis druskos;
2a.š. prieskonių (įdedu foto kokių).

Gaminimas labai paprastas: vištieną išmaišome su garstyčiomis, majonezu, druska, prieskoniais ir paliekame marinuotis. Aš marinavau prieš keturias valandas iki kepimo. Ir kepame gamtoje, šašlykinėje, ant grotelių.
Labai skani vištiena.


Citrininė karamelė

Kaip ir rašiau prieš tai buvusiame įraše apie Karamelę su kava, pristatu Jums dar vieną receptą su karamele - šiek tiek rūgštesnį, kam norisi rūgštelės.
Šiai karamelei reikės:

Reikės:
100ml vandens;
50ml citrinos sulčių;
200g cukraus
200ml riebios grietinėlės.

Cukrų pilame į puodą, supilame šiltą vandenį ir citrinos sultis. Pastatome ant viryklės ir maišant laukiame kol užvirs. Svarbiausia išmaišyti cukrų, kad jis visiškai ištirptų, nes kai masė užvirs, maišyti jau nebegalima. Jeigu matote, kad masė beveik užvirė, o cukrus neištirpo, nukelkite puodą nuo ugnies ir maišykite cukrų, kol jis ištirps, tada vėl uždėkite kaitintis. Kai cukrus ištirpsta, masė užverda, tada negalima maišyti. Paliekate burbuliuotis šį sirupą ant ugnies apie 14-15min, kol spalva pradės keistis į geltoną.Jeigu spalva pradeda anksčiau keistis į geltoną, jokiu būdu nekaitinkite ilgiau.
Sirupas pradžioje taps švelniai gelsva, po to gintarine spalva. Neperlaikykite, nes sirupas labai greitai sudegs. Vos masė taps švelniai gelsva, dar pakaitinkite kokia 10-15s ir nukėlus nuo ugnies, lėtai pilkite grietinėlę. Aš pradžiai dėjau šaukštą grietinėlės, masė suputojo, gerai išmaišiau, tada dar šaukštą grietinėlės, ir taip palengva visą supyliau. Geriausia, kad grietinėlė būtų kambario temperatūros, nes jeigu ji bus žymiai šaltesnė už sirupą, cukraus masę sutrauks į gumuliuką. Jeigu taip atsitiko - nieko baisaus, visą masę kaitinkite kol tas gumuliukas ištirps (ir nuolat maišykite).
Supylus visą grietinėlę pakaitiname 3-4 minutes (aš užviriau) ir tuomet viskas. Išjungiame viryklę, atvėsiname ir supilame į indelį, kuriame laikysime.

Karamelė su kava

Laaabai skani. Manau, kad ideali būtų tiek prie blynų/košių/ledų, tiek kaip įdaras pyragams, tortams ar sausainiams.
Reikės:
100ml vandens;
200g cukraus
2a.š. tirpios kavos;
200ml riebios grietinėlės.

Cukrų pilame į puodą, supilame šiltą vandenį. Pastatome ant viryklės ir maišant laukiame kol užvirs. Svarbiausia išmaišyti cukrų, kad jis visiškai ištirptų, nes kai masė užvirs, maišyti jau nebegalima. Jeigu matote, kad masė beveik užvirė, o cukrus neištirpo, nukelkite puodą nuo ugnies ir maišykite cukrų, kol jis ištirps, tada vėl uždėkite kaitintis. Kai cukrus ištirpsta, masė užverda, tada negalima maišyti. Paliekate burbuliuotis šį sirupą ant ugnies apie 7-8min, kol spalva pradės keistis į geltoną. (Kol sirupas verda, į grietinėlę dėkite tirpią kavą ir palikite kuomet jai ateis laikas)
Sirupas pradžioje taps švelniai gelsva, po to gintarine spalva. Neperlaikykite, nes sirupas labai greitai sudegs. Vos masė taps švelniai gelsva, dar pakaitinkite kokia 10-15s ir nukėlus nuo ugnies, lėtai pilkite grietinėlę su kava. Aš pradžiai dėjau šaukštą grietinėlės, masė suputojo, gerai išmaišiau, tada dar šaukštą grietinėlės, ir taip palengva visą supyliau. Geriausia, kad grietinėlė būtų kambario temperatūros, nes jeigu ji bus žymiai šaltesnė už sirupą, cukraus masę sutrauks į gumuliuką. Jeigu taip atsitiko - nieko baisaus, visą masę kaitinkite kol tas gumuliukas ištirps (ir nuolat maišykite).
Supylus visą grietinėlę pakaitiname pora minučių (aš užviriau) ir tuomet viskas. Išjungiame viryklę, atvėsiname ir supilame į indelį, kuriame laikysime.
Labai skani, kvapni, turinti lengvą kavos kvapą ir aromatą karamelė.

(P.S. antroje foto matosi, kiek karamelė sutirštėjo. Gavosi tokia tarsi nutela konsistencija).
Tai pat sekančiame įraše aprašysiu ir citrininę karamelę - tiems, kam norisi rūgštelės.

Kavos tortas


Specialiai šiam tortui teko pirkti tirpios kavos :-)
Masčiau, kokį tortą pasidaryti. Norėjosi ko nors lengvo, paprasto ir naujo. Be to, tortą darėme labai seniai, tad pats laikas torto gabaliukui. Gaminti padėjo vaikai, tad tortas gavosi puikia gamybos pamoka.
Tad pasiraitojame rankoves ir kimbame į darbą. 
Torto biskvitui:
5 kiaušiniai;
20g cukraus;
100g miltų;
80g krakmolo;
2a.š. kepimo miltelių;
žiupsnelis ciberžolės.

Kiaušinius išplakame iki putų ir suberiame cukrų. Dar pora minučių paplakame. Tuomet į kiaušinių masę persijojame miltus, krakmolą, kepimo miltelius ir ciberžolę. Gerai viską išmaišome. Pilame į kepimo formą (20cm) ir kepame apie 20min 180C. Atvėsusį perpjauname į tris dalis.

Įdaras:
400ml grietinėlės (riebios, plakamos);
250g maskarponės sūrio;
žiupsnelis ciberžolės;
4 v.š. cukraus.
Grietinėlę išplakame iki standumo. Dedame cukrų, ciberžolę ir išplakame trumpai. Tuomet dedame maskarponę ir gerai išmaišome.

Kavos sirupui:
200ml karšto vandens;
3 a.š. tirpios kavos;
2-3a.š. cukraus.
Karštą vandenį sumaišome su tirpia kava ir cukrumi.

Torto surinkimas:
Į kepimo formą dedame pirmą torto biskvitą. Aš kepimo formą visuomet iškloju maistine plėvele.
Įdėjus pirmą biskvitą jį sulaistome kavos sirupu. Sirupo nepagailėkite, nes jis ir taip vos vos jaučiasi. Tada dedame maskarponės kremą. Tada antrą biskvitą, vėl jį sulaistome, vėl kremas. Tada trečias biskvitas, sulaistome ir likęs kremas. Viršų išlyginame ir dedame į šaldytuvą susistovėti. Geriausiai bent pusei paros. Idealu jeigu pastovėtų dieną arba dvi. Tuomet skoniai sodriai įsigertų.

Skanaus.

2020 m. gegužės 8 d., penktadienis

Įdaryti vištienos ketvirčiai

Nusipirkusi vištienos ketvirčių mąsčiau ką iš jų pagaminti įdomaus ir kitokio negu įprastai. Jau senokai buvau nusižiūrėjusi receptą įdarytų ketvirčių, tačiau atrodė, kad bus daug darbo ir teks ilgai užsibūti virtuvėje. Tačiau... Susisukai pakankamai greitai. Pirmą ketvirtį kol suruošiau, užtrukau ilgiau, o po to viens du ir paruošiau visus. Taigi, šiam įdomiam, labai skaniam ir lengvam patiekalui reikės:
4 vištienos ketvirčiai;
2 dideli pievagrybiai arba 4 mažesni;
150 g sūrio;
prieskonių (dėjau persiladą, džiovintų krapų bei vištienos prieskonių mišinio).

Pirmiausia nusikauliname ir pasiruošiame vištieną.
Imame ketvirtį ir atsargiai atraitojame odelę iki vištienos kaulo sąnariuko (žiūrėkite į nuotrauką). Stengiamės nepažeisti odelės, ji nusilupti turi vientisa. Tuomet nupjauname vištos kaulą ties sąnariu (foto pažymėta kurioje vietoje). Pjaunant reikės šiek tiek jėgos. Nupjovus turime du atskirus pusgaminius - odelę su vištos sąnariuku gale, ir vištos ketvirtį be odelės. Taip padarome su visais keturiais ketvirčiais.
Dabar reikia nukaulinti tą vištieną. Nupjaustome nuo visų keturių ketvirčių mėsą. Tą mėsą sumalame. Iš keturių ketvirčių maltos mėsos gavosi 600g. Tuomet įtarkuojame pievagrybius, sūrį. Dedame prieskonius ir gerai išmaišome. Įdaro man gavosi 900g.
Imame kiekvieną odelę ir prikemšame įdaro (į kiekvieną porciją pridėjau po 225g įdaro). Ties galu esančią odelę sulankstome ir užlenkimo galu dedame į kepimo skardą.
Kiekvieną ketvirčio viršų patepame mišiniu iš šaukšto grietinės, majonezo ir ciberžolės. Tačiau manau, kad to mišinio galime net nedaryti. Foto matosi kaip du vištienos ketvirčius aptepiau mišiniu, kiti dar neaptepti. (žiūrėkite į sekančią nuotrauką).
Dedame į kepimo formą ir kepame apie pusvalandį 180C.

Labai skanūs kepsniai. Labai patiko visai šeimynai. Atrodo lygiai tai pat kaip ketvirčiai, šeimyna ieškojo kaulų, bet nerado :-)
Skanaus.



2020 m. gegužės 4 d., pirmadienis

Tinginys su kokoso pienu

Liesesnis variantas negu su kondensuotu pienu ir sviestu. Daug liesesnis ir lengvesnis. Tiek skonio prasme, tiek gamybos. O kai tiek daug tinginių receptų yra, tai norisi išbandyti jų kiek galima įvairesnių. Praėjusią savaitę gaminau su pienu ir sviestu, šią savaitę su kokoso pienu. Egzotiškiau ir įdomiau. Bandom?

Reikės:
450g sausainių;
200ml kokosų pieno (iš skardinės);
50g šokolado (naudojau pienišką).

Sausainius susmulkiname gabaliukais (kaip įprastiniam tinginiui). Kokosų pieną pilame į puodą ir tirpiname su šokoladu iki vienalytės masės. Tuomet užpilame ant sausainių ir gerai išmaišome. Jeigu masė gausis labai skysta, dar įtrumpinkite vieną kitą sausainį. Masė ir gaunasi tiršta, lipni, bet ne kaip košė. Tuomet masę dedame į maišelį, suformuojame dešą ir paliekame šaldytuve keletui valandų arba per naktį.
Skanaus.

Varškiniai trikampėliai

Labai paprastai pagaminami ir labai skanūs. Drįsčiau teigti, kad netgi nėra riebūs.
Reikės:
180g varškės;
50g sviesto;
15g cukraus (į tešlą);
vanilinio cukraus;
šaukštelis kepimo miltelių;
žiupsnelis ciberžolės;
žiupsnelis druskos;
apie 200g miltų (gali prireikti šiek tiek daugiau).

Sviestą išlydome ir gerai išmaišome su varške, ciberžole, cukrumi, druska, vaniliniu cukrumi. Dedame kpimo miltelius, išmaišome. Supilame pradžiai 100g miltų ir gerai išmaišome. Tada pilame dar 50g miltų, išmaišome. Tešla jau ko gero sunkiai šaukštu maišysis ir reiks minkyti rankomis. Tešla dar turėtų būti lipni, tad beriame dar po saujelę miltų ir minkome, kol ji visiškai nelips prie rankų. Jeigu dar limpa - įdedame dar šiek tiek miltų.

Pabarstukams:
aguonų ir cukraus.


Tešlą iškočiojame, ant jos viršaus užbarstome aguonų ir cukraus. Tešlą supjaustome trikampiais ir kiekvieną perkeliame į kepimo popieriumi išklotą skardą. Kepame apie 15min 180C kol gražiai parus.

Labai skanūs, traškūs. Vaikai įvertino puikiai. Tik sakė, sekantį kartą daugiau dėti pabarstukų - aguonų ir cukraus.